Ses ve Gürültü Bariyerleri

Panacor gürültü bariyerleri, karayolu ve demiryolu tarafından çıkarılan sesleri engelleme amacıyla özel olarak tasarlanmış ve üretilmiştir.

MT15

AC100

kirac
kirac
kirac
kirac
kirac
kirac
kirac
kirac
kirac
kirac
kirac
kirac

Panacor MT15 ses bariyeri, kullanılması gereken yapıların önünde bina olmayan alanların ses yalıtımını sağlamak amacıyla özel olarak üretilmiştir. Genellikle PPMA(akrilik cam)plakalardan kullanılarak ses yalıtım özelliği sağlar.

Panel Yapısı

Panacor MT15, stabil, sağlam ve darbe esnasında parçaların kilitlenmesini sağlayan Z şeklinde çelik profllerin kullanıldığı metalik destek yapı raylarının(HEA/HEB)içine oturtulan Renkli ya da renksiz akrilik cam(PPMA)’dan üretilen bir paneldir.

Yapısal Bileşenler

Ses bariyeri, plaka kaynatılmış ve EN 10025’e göre S275 JR kalite HEA/HEB metal profller ile desteklenmektedir. Tüm metalik bileşenler EN 1461 ve EN15773 standardına göre sıcak daldırma ile galvanizlenmekte ve toz boya işlemine tabi tutulmaktadır. Rayların montajı projeye bağlı değişken uzunluk, çap ve kalitelerde civatalar kullanılarak yapılmaktadır.

Kauçuk conta İyileştirilmiş Performans

“Z” profl ve PMMA panelleri montaj işleminde panellerin genleşmesine izin veren EPDM derz kullanılmaktadır. EPDM derz aynı zamanda profl ve panel arasındaki temas noktasından ses sızıntısı meydana gelmesini engeller.

Yıpranma

Panacor MT15 akustik panelleri, UV ışınlarına karşı muazzam biçimde dayanıklıdır. Güneş ışınlarına yıllarca maruz kalsa bile levhalar özelliklerinden önemli derecede değer kaybetmezler. Dış mekan uygulamalarında kullanılan paneller, güneş ışınları ile panele tamamen yapışabildiği için pratik bir şekilde kaldırılabilir. Bu flmler, darbe esnasında paneli çizik ve boyalardan korur.

Işık Geçirgenliği

Bu, bu panellerin öne çıkan avantajlarından biridir. Paneller 15mm PMMA levhalardan yapılmıştır ve bunlar kusursuz görsel geçirgenliğin sağlandığı yüzey sayesinde şeffaftırlar.

Panacor AC100 ses bariyeri karayolu ve demiryolu trafği nedeniyle meydana gelen sesin yalıtımı için özel olarak dizayn edilmiş bir üründür. Bu bariyerin tasarım kriteri olarak verimini optimize etmek için ses yalıtım özelliklerini uyarlamak adına karayolu ve demiryolu trafğinin ses özellikleri göz önüne alınmaktadır. Bununda birlikte, tasarım, panellerin mekanik performansını optimize etmek amacıyla iki derin kılavuz ray ile montajlanarak rüzgârın meydana getirdiği basıncına dayanıklı olmasını amaçlamaktadır.

Bariyer Kompozisyonu

Bu ses bariyeri, DX51D+Z200/275-NA kalitede UNE EN 10142 standardına göre kaplanmış galvanizli çelikten, AA 3105 H24 kalitede RAL renk çizelgesinden seçilen herhangi bir renkte toz boya ile boyanmış alüminyum levhalardan üretilebilir. Kompozit panellerin iç kısmı, gerekli ses yalıtım özelliğine sahip çeşitli kalınlık ve yoğunlukta ses yalıtıcı mineral yünler ile doludur. Böylelikle, paneller dört metal parçadan oluşur. İç yüzeyin(ses kaynağına direk maruz kalan kısım)ses yalıtımını sağlaması amacıyla yüzey alanına oranla %36’sı delikli iken dış yüzeyi düz ve reflektif panellerdir. Bariyerin panelleri, istenen yüksekliği sağlamak için 300, 400, 500 mm boyunda birbirine dikey olarak konumlandırılmış HEB/ HEA profller arasında montajlanır. Dikmeler arası mesafeler değişebilir.

Yapısal Komponentler

Ses bariyeri, plaka kaynatılmış ve EN 10025’e göre S275 JR kalite HEA/HEB metal profller ile desteklenmektedir. Tüm metalik bileşenler EN 1461 ve EN15773 standardına göre sıcak daldırma ile galvanizlenmekte ve toz boya işlemine tabi tutulmaktadır. Dikmeler her bir projenin spesifk özelliklerine bağlı olarak çeşitli çap, uzunluk ve kalitede ankaraj civataları vasıtasıyla montajlanır

Bariyer Montajı

Bariyer panelleri herhangi bir mil ya da cıvataya ihtiyaç olmadan tasarlandığından dolayı iki kişi tarafından elektrik ihtiyacı olmadan kolaylıkla montajlanabilir . Bu milsiz-civatasız bariyer çözümü yorulma problemlerinin görülebileceği durumlara oldukça uygundur.(Örneğin yüksek hızlı demiryolu inşa projeleri)

Anti-pas uygulaması

PANACOR AC100 ses bariyerine uygulanan toz boya uygulaması sayesinde hava koşullarına, güneş ışınlarına maruz kalınmasına bağlı olarak ısınma ve bozunmaya karşı iyi şekilde dayanıklıdırlar ve bitmiş ürünün bakımına gerek kalmayacak şekilde mükemmel anti-korozif özellikler gösterirler.