Diğer Ürünlerimiz

Üst Geçit Sistemleri

Çarpışma Yastıkları

Yaya Korkulukları

Geogrid ve Geotekstil Ürünler

Trafik İşaret ve Levhaları

kirac

ÜST GEÇİT SİSTEMLERİ

Kıraç A.Ş. olarak yaya güvenliğinin vazgeçilmezlerinden biri olan üst geçit sistemlerini projelendirmekte ve uygulayabilmekteyiz.

kirac
kirac
kirac

ÇARPIŞMA YASTIĞI SİSTEMLERİ

Araçların çarpışma enerjisini sönümlemek amacıyla tasarlanan çarpışma yastıkları, genelde çıkış rampaları, yol ayrımları, köprü girişleri gibi tehlikeli noktalarda kullanılmaktadır. Çarpışma yastıkları çarpışma esnasında kinetik enerjiyi dağıtarak aracın kontrollü bir şekilde durdurulmasını veya yandan çarpma olduğu takdirde aracın trafk akış yönüne yönlendirilmesini sağlamaktadır. Ayrıca yolcuların ölümcül darbelere karşı korunmasına önemli ölçüde katkıda bulunmaktadır. Sağlamış olduğumuz tüm ürünler EN 1317-3 e göre test edilmiş ve testleri başarıyla geçmiştir. Çarpışma yastıklarının önünde bulunan yönlendirme işaretleri, ilgili ülke standartları gerekliliklerine göre uygulanmaktadır. Ürünler hem asfalt hem de beton zeminlere uygulanabilmektedir.

kirac
kirac

YAYA KORKULUĞU

Trafğin en etkin unsurlarından olan yayaların güvenliğinin sağlanması amacıyla riskleri belirlenmiş kaldırımlarda, köprü ve geçit kenarlarında üstün nitelikli yaya korkuluklarının inşa edilmesi önemlidir. EN ISO 1461 standardına uygun olarak sıcak daldırma galvanizleme işlemine tabi tutulan çelik yaya korkulukların istenilen ebatlarda üretimi yapılabilmektedir. Yaya güvenliğindeki rolü kadar montajının kolay ve düşük maliyetli olması, kentsel estetiğe katkısı da yüksek korozyon direncine sahip bu korkulukların tercih edilir olmasını sağlamaktadır. Kıraç Galvaniz A.Ş., olarak Karayolları Teknik Şartnamelerine uygun yaya korkuluğu üretimi yapmakta ve montaj hizmeti vermekteyiz.

kirac

GEOGRİD VE GEOTEKSTİL ÜRÜNLER

Geogrid ürünler, doğadaki farklı yapıda olan zeminler için özel olarak tasarlanmış yüksek dayanıklı malzemelerdir. Üstüne dolgu veya granüler malzeme serildiğinde, malzeme daneleri geogridin göz aralarına yerleşerek malzeme ile kenetlenir. Geogridin yüksek dayanıklı yapısı içinde kilitlenen dolgu malzemesi, donatılı bir zemin oluşturur. Geogridler özellikleri ve üretim esneklikleri sayesinde polipropilen, poliamid, polietilen, polyester gibi, çelikten beş kat daha yüksek dayanımlı aramid gibi çok farklı türlerde hammaddelerden yapılabilmektedirler. Günümüzde Karayolları, Demiryolları ve DSİ bünyesinde birçok projede kullanılmakta ve giderek de yaygınlaşmaktadır.

Geotekstiller polyester, polipropilen, polietilen, naylon, polivinil klorid gibi sentetik hammadeden üretilen geçirgen örtülerdir. Çoğunlukla kullanıldığı yerler aşağıdaki gibidir.

  • Karayolları
  • Demiryolları
  • Spor sahaları
  • İstinat duvarları ve bina drenajı
  • Agrega depoları
  • Gölet ve barajlar

Bu ürünler örülerek(woven)veya yukarıdaki malzemelerin fberleri özel makinelerde işlenip preslenerek, örgüsüz(nonwoven)olarak imal edilir. Yapılarda ayırma, fltrasyon, drenaj, güçlendirme, koruma ve yalıtım amaçlı kullanılmaktadırlar.

kirac
kirac
kirac

TRAFİK İŞARET VE LEVHALARI

Karayolları Genel Müdürlüğü Standartlarına uygun olarak imal edilmektedir.

kirac